Hakkımızda

“Cool Glass Design” cam ve seramik sanatçısı “Ebru Susamcıoğlu”nun, sürdürülebilir kaynaklar ile cam tasarım ürünlerini %100 el yapımı ürettiği, hediyelik ve dekoratif tasarım ürünleri markasıdır.

“Cool Glass Design” ürünlerinin tümünün tasarımı ve üretimi sürdürülebilir kaynaklar kullanılarak çevreye ve gezegene en az zararı vermeye çalışılarak yapılmaktadır. Ürünlerin tümü el yapımı olduğu için her bir ürün kendine özgü ve eşsizdir. Cam sanatının çok özel teknikleri kullanılarak üretimi yapılan ürünler eşsizdir ve kıymetlidir.

Ürünlerimizi görmek ve satın almak isteyen herkesi İstanbul Erenköy’deki mağazamıza da bekliyoruz.

Ebru Susamcıoğlu Kimdir?

Ebru SUSAMCIOĞLU, 1978’de İzmir’de doğdu. 2002 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimi sırasında, 2001 yılında Bulgaristan Troyan Sanat Okulu, Uluslararası Seramik Sempozyumuna genç sanatçı olarak katıldı. Sanatçı,“Eczacıbaşı Vitra Seramik Sanat Atölyesi, Kişisel İzler 5”,“Dolmabahçe Sarayı’nda, Camda Sanatsal Yansımalar” ve Finlandiya Riihimaki şehrinin Fin Cam Müzesi’nde Paşabahçe ile birlikte on bir çağdaş Türk cam sanatçısının yer aldığı “Akdeniz Esintileri” sergisinin de aralarında olduğu pek çok karma seramik, heykel ve cam sergisine katıldı. Son olarak 17 Mart 2010 tarihinde yapıtlarını sergilediği “Evim İstanbul” konulu ilk kişisel sergisini açmıştır.."Ebru Susamcıoğlu, uzun yıllar Cam Ocağı Vakfı'nda çalıştı ve Mimar Sinan Üniversitesi'nde eğitmenlik yaptı. Ebru SUSAMCIOĞLU halen kurucusu olduğu Cool Glass Design markası için Erenköy’deki Cam ve Seramik Atölye/Mağaza’sında sanat hayatını sürdürmektedir.

Shopping Cart