Sık Sorulan Sorular

Cool Glass Design ve Ebru Susamcıoğlu Arasındaki Bağlantı Nedir? 

“Cool Glass Design”, 2013 yılında faaliyete başlayan “Ebru Susamcıoğlu, Cam ve Seramik” ekibinin “Yeni, Cam Tasarım Ürünleri Markasıdır.” Kurulduğu günden bu yana cam sanatında özgün ve eşsiz eserler geliştirmeye kendini adayan ekip son olarak el yapımı cam sanatı pazarına da 2020 yılında “Cool Glass Design” markasıyla giriş yaptı. “Cool Glass Design” cam ürünlerin sevgi ve özenle tasarımının yapıldığı ve üretildiği yeni, yepyeni cam markasıdır.

Cool Glass Design Ürünleri Gerçekten El Yapımı ve Kendi Üretiminiz mi? 

Evet, ürünlerimizin tümünün tasarımını ve üretimini biz kendi ellerimizle yapıyoruz. Ürünlerimiz el yapımı olduğu için her bir ürün kendine özgü ve eşsizdir. Cam sanatının çok özel tekniklerini kullanarak üretimini yaptığımız ürünlerimiz eşsizdir ve kıymetlidir.

Füzyon Cam Sanatı Nedir? 

“Cam Füzyon”, camın yüksek sıcaklıkta kısmen eritilmesiyle, cam parçalarını bir araya getirmek için kullanılan cam sanatı tekniğidir. Füzyon işlemi, en az iki tane cam parçası gerektirir. Isıtma genellikle özel bir elektrikli fırında yapılır. Vitray Sanatı’nda olduğu gibi kurşun lehim kullanarak camı bir araya getirmek yerine, iki veya daha fazla cam parçası üst üste bindirilir ve 593 °C ila 816 °C arasında değişen sıcaklıklarda ısı ile işlenerek fırınlanır.
Değişik genleşme katsayısı veya viskozite değerine sahip camların birlikte kaynaştırılamayacağını bilmek önemlidir. Bu kritik bilgiye dikkat edilmezse soğutulduktan sonra veya belirli bir süre sonra kaynaşmış parça çatlayacaktır. Seramik veya metal kalıplar cam füzyonunda kullanılabilir, bu çökertme olarak adlandırılan bir süreçtir. Bu uygulama şeklinde cam kalıp üzerine serilir ve hazırlanan desen uygun derecede çökertilir.
Cam füzyon tekniğine uygun camlar üreten farklı genleşme katsayısı veya viskozite değerine sahip Bullseye Glass, Uroboros, Baoli, Spectrum, Schott gibi birçok üretici vardır.

Kayıp Balmumu Cam Sanatı Tekniği Nedir?

Geleneksel cam şekillendirme tekniklerinden biri olan “Kayıp Balmumu Tekniği”, neredeyse her formda cam objeler yapmak için kullanılan çok yönlü bir yöntemdir, bu yöntemle akla gelebilecek her türlü üç boyutlu tasarım yapılabilir.
Teknik, bir mum modeli (tasarımımız) etrafında bir kalıp oluşturulması ile başlar. İkinci aşamada mum model bir boşluk oluşturacak şekilde kalıptan çıkarılır veya tam ifade etmek gerekirse “kaybolur”. Cam bu “kaybolan” mumdan boşalan boşluğa bu amaç için üretilmiş özel bir fırınla eritilir ve süreç tamamen heykelsi bitmiş bir parça ile sonuçlanır. Doğası gereği bu teknikte yapılan her bir parça tektir, kıymetlidir ve çok özeldir.

Ürünlerinizi Nasıl Satın Alabilirim?
Ürünlerimizi https://coolglassdesign.com internet adresimizden satın alabileceğiniz gibi; telefonla arayarak,  Instagram ve Facebook üzerinden de sipariş verebilirsiniz.
Telefon Sipariş Numaramız: 0533 682 07 87

Instagram: https://instagram.com/coolglassdesign
Facebook: https://facebook.com/coolglassdesign 

Kredi Kartı ile Yapılan Alışverişlerde Sitenize Güvenebilir miyim?
İnternet sitemizde kredi kartı ile yapılan alışverişler Shopier Ödeme Sistemi altyapısıyla 256 Bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır. Ayrıca kart bilgileriniz direkt banka veri tabanına ulaştığı için herhangi bir şekilde tarafımızdan kaydedilmemekte ve başkaları tarafından ulaşılmasına izin verilmemektedir.

İade ve Değişim Şartları Nelerdir?

Kişiye özel tasarımını yaptığımız ürünler hariç ürünlerimizin tümü iade garantilidir. 15 gün içerisinde sebep göstermeksizin, faturası ile birlikte ürüne zarar vermemek ve kullanmamak koşulu ile iade edebilirsiniz. Ürünlerde iade ve değişimlerde tarafımızdan kaynaklanan hatalarda Kargo ile geri gönderimlerinizde herhangi bir ücret talep edilmez bütün masraflar tarafımızdan karşılanır.

Ürünlerinizi Görerek Satın Alabileceğimiz Mağazanız Nerede?
Mağazamız İstanbul Erenköy’dedir. Mağazamıza ve iletişim bilgilerine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
https://coolglassdesign.com/iletisim

Shopping Cart